Садова суниця - любов моя

"суниця"-любов моя!

суницяНайбільша моя улюблена ягода в саду - це суниця. Вона така смачна, ароматна, за вмістом вітаміну "З" поступається тільки смородині.

Але люблю я її, звичайно, не за вітамін "З", А за її красу і смакові якості.

У нас багато садівників любителі називають її по різному: хто вікторією, хто полуницею.
Садова суниця виведена була в Голландії в 1720 р.
В кінці XVIII ст. культурні види суниці завезли з Німеччини в Росію. У 1840 р був виведений сорт Вікторія. Це тільки сорт, а правильно називати цю ягоду треба Суниця.
Суниця і полуниця - це теж різні рослини. Полуниця ставитися до іншого ботанічного виду. Вона відрізняється від суниці формою і розвитком куща, потужним цветоносом і рядом інших ознак.

Тому будемо говорити тільки про садової суниці.

Якщо ви хочете мати хороший урожай цієї ягоди, то майте на увазі, що доведеться докласти багато праці. Це єдина ягода, яка вимагає постійного за собою догляду.

Ось зараз кінець квітня, очі розбігаються від кількості об`єктів, куди треба докласти свої сили в саду, а я першим ділом біжу до грядок з суницею

Звільняю її від старого листя. Одягаю рукавички і рукою, обережно щоб не вирвати розетки, особливо якщо це нові посадки, вигрібаю листя. На старих грядках можна застосувати і граблі.

Після чистки грядок, я обробляю їх спеціальними засобами від довгоносика, а інакше цей підступний жук погубить майбутній урожай.

Засинаю перегноєм грядочки, милуюся на них і відчуваю як вони зітхнули після зими - чистенькі і нагодовані.

До збору врожаю треба постійно поливати гряди і рихлити землю. Якщо допустити, що земля буде нагадувати асфальт, то і кущі у вас будуть низькими, з маленькими ягідками.

Поливати гряди слід під кущі, щоб не збити пилок з квіток. Я кладу шланг з водою в гряду і перевіряю, як намокає земля. Земля повинна бути волога, але не мокра. Пересичення грунту вологою веде до відмирання коренів і загибелі всього куща.

Коли суниця цвіте, то вже за розміром квітки можна визначити якими будуть ягоди - дрібними або великими.

При зборі врожаю, треба виділяти найбільш потужні, добре плодоносять кущики, з великими ягодами.
Я їх відразу позначаю кілочками. Це майбутні материнські рослини.

Кількість вусів і розеток на них залежить від сорту, догляду, віку плантації. Чим старше кущ, тим менше утворюється вусів. Доброякісними вважаються ті з них (розетки), які мають добре розвинену кореневу систему довжиною 5-7 см і здорову верхівкову бруньку. Зазвичай це 1-а, 2-а, 3-я вкорінені розетки, рахуючи від маточного куща. Деякі ремонтантні сорти суниці не дають вусів, їх розмножують насінням.

Щоб посадковий матеріал був якісним, вуса беру з рослин не старше 3 років.
Треба пам`ятати, що суниця добре плодоносить на одному місці від 3 до 5 років. Тому треба своєчасно оновлювати плантації на своїй садовій ділянці.

суниця в долоніУ мене 4 гряди суниці. Щороку я роблю одну нову гряду і прибираю одну стару. Таким чином постійно оновлюю ягідник.

вибирати сорту суниці треба знаючи їх особливості і дотримуючись своїх смаків.

шкідники суниці

Суницю любимо не тільки ми, а й численні комахи.

Найбільш небезпечний наш конкурент в поглинанні врожаю - це суничний довгоносик-квіткоїд. довгоносик пошкоджує бутони суниці.

Може ви помічали, що у рослин бутони, як би зрізані ножем. Це і є пошкодження жуків-довгоносиків. Самих жуків ви можете не розгледіти, тому що вони маленькі 2-3 мм сірувато-чорного кольору, а результат їх діяльності побачите.

Зимують вони під опалим листям, а під час цвітіння відкладають яйця всередину бутона, підгризаючи цветоножку, чому бутони обпадають. Личинки, виходящіі з яєць, залишаються всередині опалого бутонів і харчуються ними до окукливания.

Приблизно в червні з`являються молоді жуки, які харчуються листям і йдуть на зимівлю.

Ось чому я насамперед бігу на суничні грядки, щоб прибрати старе листя і обробити землю.

З моменту цвітіння до збору врожаю не можна застосовувати обробку будь-якими отрутохімікатами. Для відлякування шкідників я поливаю гряди йодом (на лійку - 2 ампули йоду). Моя сусідка йод замінила карвалола, каже, що-теж допомагає.

Статті по темі:

Чорнобривці - захист від нематоди.

чорнобривці-тагенесБув у мене період повної байдужості до цих квітів. Може тому, що вони широко використовувалися при озелененні міста і, природно, не становили інтересу в саду, де хочеться мати якісь рідкісні екземпляри.

Але якось прочитавши про властивості цих квітів, як про рятівників від нематоди, я почала знову їх вирощувати в саду, саме в тих місцях, де це було потрібно. Детальніше...

Поділися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!